Dziś rano mundurowi z Komisariatu Policji w Solcu-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego renaulta. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierujący tym pojazdem przewoził około 400 kg suszonego tytoniu. Mieszkaniec powiatu staszowskiego został zatrzymany, za tzw. paserstwo akcyzowe ustawodawca przewiduje wysoką karę grzywny, a nawet karę pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Solcu-Zdroju dziś rano zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego renaulta. W trakcie kontroli i sprawdzenia obowiązkowego wyposażenia pojazdu policjanci zauważyli, że przestrzeń ładunkowa dostawczaka wypełniona była wysuszonymi liśćmi tytoniu. Jak naliczyli funkcjonariusze, było to 19 bali o wadze, jak się później okazało, 400 kilogramów. Kierujący, 45-letni mieszkaniec powiatu staszowskiego nie był w stanie w racjonalny sposób wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w posiadanie tytoniu i dokąd z nim jechał. Tłumaczył policjantom, że to na własny użytek.

Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających legalny zakup tytoniu lub świadczących o zapłaceniu podatku akcyzowego. Tytoń został zabezpieczony przez policjantów. Mężczyzna po złożeniu wyjaśnień opuścił budynek buskiej policji. Śledczy będą sprawdzać w jaki sposób 45-latek wszedł w posiadanie suszu tytoniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tzw. paserstwo akcyzowe grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię