Gorzowscy policjanci grupy SPEED zatrzymali mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał niemal 200 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie można 50. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy na 3 miesiące, a sprawę przekroczenia prędkości przekażą do sądu, który zadecyduje o wysokości kary. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany, bo nie wpłacił grzywny.

W czwartek przed godziną 13 policjanci zauważyli w Kamieniu Małym mężczyzna, który swoim bmw poruszał się zbyt szybko. Funkcjonariusze dokonali pomiaru i okazało się, że kierowca jedzie 197 kilometrów na godzinę, na ograniczeniu do 50. Policjanci musieli szybko przerwać jego jazdę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. 42-latek z Poznania stwierdził, że nie czuł tej prędkości.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że za takie lekceważenie drogowych przepisów odstąpią  od ukarania kierowcy mandatem i sprawę skierują do sądu, który może zdecydować o wyższej grzywnie niż 500-złotowy mandat. 42-latkowi na miejscu zatrzymano prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Mężczyzna okazał się być także osobą poszukiwaną przez sąd rejonowy, bo nie zapłacił wcześniej nałożonej grzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię