W ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Gdańska zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, a w policyjnej celi osadzili mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali osoby, które posiadały przy sobie wbrew ustawie środki odurzające.

Do pierwszego z zatrzymań doszło na 6 grudnia, policjanci na podstawie własnych informacji ustalili, że w jednym  z mieszkań na terenie miasta grupa osób zażywa środki odurzające. Policjanci sprawdzili tą informację i zapukali do jednego z mieszkań przy ul. Porębskiego, w którym odbywało się spotkanie towarzyskie. Jeden z lokatorów, kiedy zorientował się że za drzwiami stoją policjanci próbował przez okno uciec z mieszkania, policjanci przewidzieli taką sytuację dlatego stojący przy oknie policjant zatrzymał mężczyznę i doprowadził go z powrotem do mieszkania, w którym unosił się zapach palonej marihuany.

Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania znaleźli w kuchennej szafce oraz w szafie z ubraniami blisko 800 gramów marihuany, kilka porcji kokainy, wagi elektroniczne oraz zgrzewarkę próżniową.

Pięć osób w wieku od 22 do 26 lat zostało osadzonych w policyjnym areszcie, w konsekwencji na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz uzyskaniu opinii biegłego z zakresu fizykochemii na temat zabezpieczonych środków odurzających policjanci zarzut ich posiadania postawili jednemu z mężczyzn, 26-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających za co może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostałe osoby zostały przesłuchane w charakterze świadka. Wobec 26-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

Do kolejnego zatrzymania doszło w miniony piątek wieczorem, policjanci przy ul. Marynarki Polskiej zatrzymali 28-latka, który miał przy sobie blisko 473 gramów marihuany i kilka porcji kokainy. 28-latek również usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i sąd zdecydował o tym, że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.
Kolejne narkotyki policjanci w minioną sobotę znaleźli przy 17-latku z Gdyni, zatrzymany nastolatek miał przy sobie blisko 70 gramów marihuany oraz kilka porcji białego proszku najprawdopodobniej amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, które przekażą do badania biegłemu z zakresu fizykochemii jeżeli badania potwierdzą ze są to środki odurzające 17-latkowi może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię