W czwartek policjanci ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym podczas służby zatrzymali kierowcę, który przewoził na przyczepie auta pojazd osobowy na złom. Miał nieprawidłowo zabezpieczony i oznakowany ładunek. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz zatrzymali dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych.

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym na terenie powiatu lęborskiego podczas służby zwracali uwagę na samochody pod kątem ich stanu technicznego i zabezpieczenia przewożonego ładunku. W godzinach porannych na ul. Gdańskiej funkcjonariusze zatrzymali kierującego dostawczym samochodem. Ich uwagę zwrócił ładunek, który był przewożony i nie był w żaden sposób oznaczony i bardzo wystawał poza przyczepę pojazdu.

Szczegółowa kontrola wykazała także brak badań technicznych pojazdu przewożącego złom. Kierujący został ukarany dwoma mandatami, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Mundurowi do momentu prawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz jego oznakowania uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Mężczyzna otrzymał mandaty za źle zabezpieczony ładunek, stan techniczny pojazdu, a za brak badań technicznych policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię