Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie młody mieszkaniec powiatu średzkiego, któremu prokurator przedstawił cztery zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu w związku z przestępstwami narkotykowymi. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pojazdu mężczyzny zabezpieczyli telefon komórkowy oraz wagę elektroniczną. Z kolei przy nim samym – zawiniątko z substancją skrystalizowaną, która okazała się mieszaniną amfetaminy i mefedronu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie cztery zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 28-latek odpowie za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Jak ustalono, mężczyzna zajmował się przestępczym procederem przez kilka miesięcy. W tym okresie przekazał innej osobie nie mniej niż 5000 porcji metaamfetaminy, za co w zamian otrzymał 2500 porcji marihuany. Ponadto odpowie za udzielanie innym osobom tych substancji i środków w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej.

W związku z tym, że mężczyzna w chwili zatrzymania przez policjantów posiadał przy sobie substancje zabronione usłyszał również zarzut posiadania wbrew przepisom ustawy substancji psychotropowych.

Wobec 28-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię