Foto: wikipedia

Nieznajomość prawa szkodzi. Przekonał się o tym 39- latek z gminy Masłów. Mężczyzna w ostatni piątek, przed meczem piłkarskim wykonał lot swoim dronem. Konsekwencją tego czynu będzie sprawa sądowa. Ustawa Prawo Lotnicze za taki czyn przewiduje karę grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni piątek. Na stadionie przy Ściegiennego w Kielcach odbywał się mecz, w ramach turnieju młodzieżowych mistrzostw Europy. Przed jego rozpoczęciem policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zauważyli latający nieopodal dron. Funkcjonariusze szybko ustalili, skąd może być wysyłany sygnał do małego statku powietrznego. Stróże prawa w wytypowanym rejonie zauważyli mężczyznę, przy którym dron zdążył już wylądować. Pilotem był 39- latek z gminy Masłów. Jak się okazało, wykonał on lot zupełnie nieświadom tego, że w trakcie imprezy jest to zabronione.

Niewiedza 39- latka tym razem znajdzie swój finał w sądzie. Ustawa Prawo Lotnicze za ten czyn przewiduje karę grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię