Policjanci z wydziału prewencji i z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich. U obu mężczyzn policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 50 gramów różnego rodzaju środków psychotropowych. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Wobec 26-latka sąd zastosował areszt na okres 2 miesięcy, a wobec 42-latka na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Bielan ustalili, że na terenie Słodowca często bywa mężczyzna, który może posiadać zabronione prawem substancje. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. Na ulicy Staffa zauważyli młodego mężczyznę siedzącego w zaparkowanym samochodzie, co do którego mieli uzasadnione podejrzenia, że handluje on narkotykami. Wywiadowcy znaleźli w bieliźnie 26-latka, w samochodzie i w mieszkaniu 3 CMC i 4 CMC.

Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnej celi. Narkotyki zostały zabezpieczone. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna udzielał narkotyki kilkunastu osobom. 26-latek usłyszał zarzut udzielania środków odurzających i posiadania znacznych ilości narkotyków. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie był koniec sprawy. Kryminalni ustalili, że pojazd którym poruszał się zatrzymany, należy do 42-letniego mężczyzny, również związanego ze środowiskiem narkotykowym. Podczas przeszukania mieszkania należącego do 42-latka kryminalni ujawnili znaczną ilość mefedronu. Ponadto ustalili, że mężczyzna uczestniczył w obrocie znacznej ilości substancji psychotropowych, w ten sposób, że kupował je, ustalał szczegóły transakcji oraz przekazywał je dalej celem sprzedaży. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Łącznie policjanci z Bielan zabezpieczyli ponad 50 gramów różnego rodzaju narkotyków. Wobec 26-latka sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz zastosował 2-miesięczny areszt, a wobec 42-latka areszt na okres 3 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię