Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Krynicy-Zdroju uratowali dwa psy, których właściciel miał hodować je w celu zabicia i pozyskania z nich smalcu. Stało się to po zgłoszeniu jednego z sąsiadów starszego mężczyzny.

Inspektorzy podczas interwencji pojawili się na miejscu w asyście policjantów. Widok, jaki zastali na terenie posesji w gminie Korzenna mroził krew w żyłach. Psy były przetrzymywane w strasznych warunkach. Siedziały w maleńkim kojcu pośród swoich odchodów, były wystraszone, zapchlone i zaniedbane.

– Dostaliśmy zgłoszenie, że jeden z mieszkaniec gminy Korzenna hoduje psy na smalec. Dodatkowo psy miały być przetrzymywane w bardzo złych warunkach. Osoba zgłaszające nie dołączyła do zgłoszenia zdjęć gdyż się bała o swoje bezpieczeństwo, podała tylko adres pod którym miały znajdować się 2 psy. Podała również, że wszyscy we wsi wiedzą o tym, że starszy pan, właściciel psów od wielu lat hoduje i zabija psy na smalec. Z informacji uzyskane od sąsiadów, właściciel psów oraz członkowie jego rodziny są bardzo agresywni – relacjonuje TOZ z Krynicy-Zdroju.

Zdaniem inspektorów, właściciele hodowali psy w celu ich późniejszego uśmiercenia i pozyskania z nich smalcu.

– Przypominamy wszystkim, że jest XXI wiek, a znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem! Informujemy również, że SMALEC (SADŁO), Z PSA nie ma żadnych właściwości leczniczych, kiedy co niektórzy ludzie, to zrozumieją i zaczną leczyć się u lekarzy, a nie WIERZYĆ W ZABOBONY! – przekazali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię