Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm obywatelom Holandii zatrzymanym przez policjantów garnizonu stołecznego za oszustwo i fałszowanie pieniędzy. Do zatrzymania doszło w Warszawie niedługo po tym, jak policjanci weszli w posiadanie informacji, że mężczyźni dokonali oszustwa, w wyniku którego poszkodowany stracił 300 tysięcy euro i już planują kolejne. Decyzją sądu wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W ostatnich dniach policjanci Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwo, fałszowanie pieniędzy oraz próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych banknotów waluty euro. Mechanizm oszustwa polegał na okazaniu prawdziwych banknotów, następnie przekazaniu identycznie wyglądających pakietów z umieszczonymi na wierzchniej i spodniej stronie prawdziwych banknotów, w środku natomiast znajdowały się falsyfikaty.

Sprawcy wpadli na terenie jednego z warszawskich hoteli, po wnikliwej analizie informacji pozyskanej przez policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że już wcześniej ta dwójka oszukała obcokrajowca zamieszkałego w Polsce na kwotę 300 tysięcy euro. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawcy używając sprawdzonej już metody planują dokonać kolejnego przestępstwa. Kryminalni zabezpieczyli też torbę podróżna z zawartością pakietów z banknotami.

Dzięki dociekliwej pracy policjantów Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, zebraniu materiału dowodowego oraz odpowiedniej taktyce przeprowadzenia czynności procesowych mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa i fałszowania pieniędzy.

Zatrzymani to obywatele Holandii w wieku 22 i 23 lata. Na wniosek policji i Prokuratury Warszawa Praga-Południe, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię