Hiszpańska policja przejęła transport ponad dwóch ton kokainy oraz zatrzymała 12 osób zamieszanych w przemyt i handel narkotykami. Grupa zajmowała się szmuglowaniem narkotyków z Brazylii i Paragwaju.

Rozpracowanie grupy zajęło śledczym cały rok. Działania rozpoczęto w styczniu 2020 roku, kiedy na celownik wzięto przedsiębiorców z Murcji i Sevilli. Prowadzili oni legalną działalność polegającą na importującą duże ilości węgla drzewnego z Ameryki Południowej. Biznes miał jednak drugie oblicze – w kontenerach z węglem szmuglowane były duże ilości narkotyków.

W toku śledztwa funkcjonariusze założyli podsłuchy na ponad stu telefonach, co pomogło im zdobyć dowody obciążające członków grupy. Finałem sprawy było przeszukanie 16 domów oraz blisko 200 kontenerów sprowadzonych z Ameryki Południowej do hiszpańskich portów. W nich znaleziono 2065 kilogramów kokainy, która była ukryta w przesyłce węgla.

12 członków grupy usłyszało zarzuty dotyczące przemytu narkotyków na wielką skalę. Wobec 6 zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt, pozostali zostali objęci policyjnym dozorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię