Śląscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców uprowadzenia mieszkańca województwa śląskiego. Porywacze zażądali za jego uwolnienie pieniędzy. Porwany został zmuszony do przekazania napastnikom ponad 150 tys. euro. Teraz zatrzymanym grozi kara przynajmniej 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach od kwietnia tego roku prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach, dotyczące uprowadzenia dla okupu 48-letniego mężczyzny. Mieszkaniec naszego województwa został zaatakowany przez dwóch zamaskowanych mężczyzn na terenie posesji w Będzinie.

Napastnicy w kominiarkach, krzycząc „Policja!”, pobili mężczyznę, a następnie założyli mu kajdanki i torbę na głowę, po czym wrzucili do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku. Aby go uwolnić, zażądali pieniędzy. Po zastraszeniu 48-latek zgodził się skontaktować ze swoją znajomą, u której zdeponował kwotę ponad 150 tys. euro. Do przekazania pieniędzy, na warunkach podyktowanych przez porywaczy, doszło w Dąbrowie Górniczej. Po otrzymaniu gotówki, sprawcy zwolnili uprowadzonego.

Powiadomieni o zdarzeniu śląscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania napastników. Zakrojone na szeroką skalę działania ostatecznie doprowadziły śledczych do wytypowania osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymanie dwóch mieszkańców naszego województwa nastąpiło jednocześnie. 37-latek i jego o 10 lat młodszy wspólnik byli całkowicie zaskoczeni, że policjanci wpadli na ich trop.

Na wniosek policjantów i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych. Za uprowadzenie dla okupu grozi im kara przynajmniej 3 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja

2 KOMENTARZE

  1. Wy jesteście śmieszni -porwanie dla okupu widzę oceniane jest po okupie nie po czynie zbrodniczym jak zwykle w Polsce chodzi o pieniądze …posiadanie marihuany tez do 3 lat ,gdyby chcieli 500 tys to by było do 5lat ale milion to już do 1o i nagle by się znalazły tortury i wszystko byle paragrafów dopisać ..zaplanowana dokładnie zbrodnia porwanie trzymanie siła ,założę się kocykiem i herbatka go tez nie przywitali ..z prawdziwymi bandytami wam się nie chce poprostu ,pedofil dostanie 4 lata cpun tez gdzie prawo ?

    • dokładnie to jest ciężkie przestępstwo, porwanie, przetrzymywanie wbrew woli, do tego różne naruszenia nietykalności, żądanie okupu, pewnie zastraszanie a to wszystko prowadzące do rozstroju psychicznego, depresji, pewnie utraty pracy itd itd
      Za taki czyn to powinno być z 10-15 lat z mety i jakieś wysokie odszkodowanie dla pokrzywdzonego na poczet wyrządzonych mu szkód materialnych i psychicznych.
      Śmieszne to nasze prawo że dziecko z zespołem downa ukradło kilka lat temu batonik ze sklepu i sprawa w sądzie była, ktoś inny ma choćby maryche nikomu tym nie szkodząc i masz taki wyrok jak za porwanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię