Rezultatem śledztwa prowadzonego przez olsztyńskie CBŚP i Prokuraturę jest kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali podejrzanych i zabezpieczyli 2 jednostki broni, maczety oraz narkotyki. 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzili m.in. pseudokibice olsztyńskiego klubu sportowego, prowadzą policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie, z którymi od początku ściśle współpracują policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie. W prowadzonych ustaleniach wsparcia udzielili również funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Radomiu.

Według ustaleń funkcjonariuszy członkowie gangu od co najmniej roku zajmowali się przestępczością narkotykową. Wówczas to, mogli wprowadzić do nielegalnego obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnych środków odurzających i substancji psychotropowych. Obszar ich działania objął województwo warmińsko-mazurskie i mazowieckie. Do pierwszego uderzenia w gang doszło w styczniu 2021 roku, kiedy to zatrzymano 4 podejrzanych i zabezpieczono amfetaminę i marihuanę.

Z kolei w marcu 2021 roku policjanci zatrzymali 2 podejrzanych, przejmując mefedron i marihuanę. Jeden z podejrzanych chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w radiowóz, który blokował mu wyjazd, a następnie zaczął uciekać pieszo. Wówczas to, policjanci użyli broni wobec podejrzanego raniąc go, a następnie zatrzymując. Ten mężczyzna wciąż pozostaje w areszcie. Podczas działań na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych 2 samochody oraz pieniądze.

W poniedziałek (14.06.2021) policjanci z Zarządu w Olsztynie i w Białymstoku CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Olsztynie przeprowadzili kolejne działania w województwie warmińsko-mazurskim oraz mazowieckim. Między innymi na terenie gminy Lidzbark Warmiński, gdzie policjanci z tamtejszej komendy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP, na podstawie postanowienia olsztyńskiej prokuratury, zatrzymali 28-latka i ujawnili przy nim amfetaminę oraz susz marihuany.

W efekcie tych działań zatrzymano 10 osób, a 3 podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę, tabletki ecstasy, maczety, 2 jednostki broni.

W Prokuraturze Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna jest podejrzana o kierowanie tą grupą. Dodatkowo zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Śledztwo jest rozwojowe i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię