Policjanci Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli postępowanie, dotyczące wprowadzania do obrotu zegarków, które były „podróbkami” czasomierzy znanych producentów. Pokrzywdzeni producenci oszacowali swoje straty na łączną kwotę ponad 724 000,00 złotych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przeprowadzili postępowanie dotyczące wprowadzania do obroty zegarków z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów. W wyniku czynności operacyjnych, a następnie żmudnej pracy procesowej zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 29-letniemu mieszkańcowi naszego powiatu. Mężczyzna zajmował się procederem sprzedaży czasomierzy za pośrednictwem sklepu internetowego i portalu aukcyjnego.

Policjanci zabezpieczyli zegarki i zakończyli nielegalną działalność. Producenci oryginałów oszacowali straty na kwotę przekraczającą 724 000,00 złotych. Za wyżej opisane przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię