Kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna musi odbyć karę pozbawienia wolności za zgwałcenie, rozbój i paserstwo. Policjanci znaleźli w domu 29-latka ponad 3 kilogramy marihuany. Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

Katowiccy kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 29-latka poszukiwanego trzema listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się od 2019 roku. Wiele razy zmieniał swoje miejsca pobytu, aby uniknąć kary więzienia za rozbój, zgwałcenie i paserstwo. Stróże prawa zatrzymali go w jednym z domów w Dąbrowie Górniczej. W trakcie czynności policjanci z wydziału narkotykowego znaleźli w jego domu przeszło 3 kilogramy marihuany, z której można było przygotować 3250 porcji dilerskich narkotyku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 29-latek został już osadzony w zakładzie karnym, gdzie będzie odbywał wyrok 6 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Kara może zostać jednak wydłużona, gdyż za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu kolejne 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię