Operacyjni z komendy miejskiej w Lublinie zatrzymali 6 osób, które odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Łącznie w ciągu kilku dni policjanci przejęli blisko 3 kilogramy substancji psychotropowych. Z takiej ilości narkotyków można było sporządzić około 10 tysięcy porcji dilerskich. Pięciu zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Do przejęcia narkotyków doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas realizacji w różnych częściach miasta funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn w wieku od 24 do 52 lat. Policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że mogą mieć oni związek z obrotem substancjami zabronionymi.

W trakcie przeszukań u zatrzymanych znaleziono znaczne ilości substancji psychotropowych. Dwaj 24-latkowie posiadali ponad 500 gramów narkotyków. Podobną ilość policjanci odnaleźli u 26-latka. Z kolei u trzech mężczyzn w wieku od 26 do 52 lat operacyjni zabezpieczyli blisko 2 kilogramy substancji psychotropowych oraz gotówkę w kwocie ponad 40 tysięcy złotych.

Jak się okazało wszyscy zatrzymani byli w posiadaniu groźnych substancji psychotropowych 3CMC. Część narkotyków była już poporcjowana i gotowa do wprowadzenia do obrotu. Według szacunków z takiej ilości narkotyków można było sporządzić około 10 tysięcy porcji dilerskich.

Wszyscy z zatrzymanych usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz udział w obrocie. Za te przestępstwa może grozić do 12 lat więzienia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię