Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obsługiwali zdarzenia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący BMW nie zachował należytej ostrożności, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego, wypadł z drogi i przerwał barierki, zjeżdżając ze skarpy. Zarówno kierujący, jak i pasażerka pojazdu trafili do wrocławskich szpitali w stanie niezagrażającym życiu.

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki zostali skierowani w niedziele przed południem, do obsługi zdarzenia drogowego na zjeździe z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kierujący BMW jadąc w kierunku autostrady A4, miał tam wypaść z drogi. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zauważyli, że wspomniany pojazd, faktycznie stoi kilkadziesiąt metrów od jezdni.

Mundurowi, jako przyczynę tego zdarzenia wskazali niezachowanie należytej ostrożności, a także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna podczas zjeżdżania z AOW na zjeździe prowadzącym w kierunku Kątów Wrocławskich, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w barierki energochłonne, a następnie zjechał ze skarpy.

Pojazd został uszkodzony w znacznym stopniu, a kierujący wraz z pasażerką trafili do wrocławskich szpitali, ale na szczęście w stanie niezagrażającym życiu.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas przemieszczania się po drogach, bo to od kierującego zależy w dużej mierze jego bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię