Pracownice marketu usłyszały zarzuty kradzieży. Kobiety przez 3 lata wynosiły towar ze sklepu nie płacąc za niego. Podejrzanych w sprawie jest siedem ekspedientek. Żadna z zatrzymanych nie uniknie konsekwencji prawnych oraz finansowych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Właściciel marketu znajdującego się w jednej z pobliskich wiosek w gminie Rawicz zauważył, że sklep od pewnego czasu przynosi spore straty. Istniejąca sytuacja przymusiła go do przyjrzenia się bliżej swoim pracownicom. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wyciągnięcie wniosku, że znaczna część strat podyktowana jest tym, że to pracujące w markecie kobiety systematycznie okradały swojego pracodawcę.

Rawiccy kryminalni po analizie zebranych dowodów zatrzymali siedem kobiet pracujących w tym markecie w wieku od 30 do 53 lat, są one mieszkankami Rawicza gminy Rawicz oraz Wąsosza. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawczyń, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną cześć asortymentu pochodzącego z regałów marketu. Kobiety ukrywały go w rożnych miejscach między innymi w garażu, piwniczy czy też w tapczanie i w pufach.

Każda z zatrzymanych usłyszała zarzuty kradzieży. Jak udowodniono pracownice okradały swojego pracodawcę od 3 lat. Czterem z zatrzymanych kobiet zarzucono kradzież na kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych, trzem pozostałym na kwotę około 10 tysięcy. Złodziejkom grozi do 5 lat pozbawienia wolności, będą one również musiały oddać zarzuconą im kwotę pieniędzy. Zostały one również przez pracodawcę zwolnione dyscyplinarnie.

2 KOMENTARZE

  1. Imię użyte w tytule utrwala stereotyp, co w efekcie powoduje, że dzieci o tym imieniu są w szkole krzywdzone przez rówieśników.
    Zwracam uwagę na ten problem, ponieważ moja córka sporo przecierpiała z powodu bezmyślnego wykorzystywania tego imienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię