Młody mężczyzna przemierzał ulice Krakowa domagając się wsparcia finansowego od przypadkowo napotkanych osób. W ręku trzymał tabliczkę informującą o tym, że jest członkiem Stowarzyszenia Głuchoniemych i Inwalidów Dzieci i Młodzieży w Europie. Gdy natknął się na policjanta w cywilu miał miejsce prawdziwy cud – 20-latek odzyskał mowę i słuch!

Nietypową interwencję podjęli we wtorek krakowscy policjanci. Będący poza służbą funkcjonariusz napotkał młodego mężczyznę, który próbował wyłudzić od niego datek, wskazując, że jest członkiem Stowarzyszenia Głuchoniemych i Inwalidów Dzieci i Młodzieży. Zdarzenie miało miejsce w przejściu podziemnym Ronda Mogilskiego.

Fałszywy wolontariusz domagał się, by policjant wpisał na kartce swoje dane oraz kwotę, którą zamierza wesprzeć inwalidę. Zamiast tego młody mężczyzna obejrzał jednak policyjną legitymację. Wtedy wymiękł.

Na widok legitymacji „głuchoniemy” cudownie odzyskał zmysły! Poinformował policjanta, że dopiero co rozpoczął zbiórkę i nikt nie zdążył podarować mu pieniędzy. Odmówił również wylegitymowania się, ale po chwili zmienił zdanie. Okazało się, że to 20-letni obywatel Rumunii.

Sprawca został zatrzymany przez policjanta i przekazany załodze z II Komisariatu Policji w Krakowie. Policjanci ustalają, ile osób mogło zostać oszukanych przez podejrzanego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię