Dwóch pracowników firmy kurierskiej kradło wartościowe paczki. Ich łupem padł towar o wartości ponad 6 tys. złotych. W piątek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty  kradzieży.

Właściciela oddziałów jednej z firm kurierskich zaniepokoiło, że z jego oddziału ginie coraz więcej paczek o dużej wartości. Poszkodowany domyślił się w jaki sposób znikały przesyłki i kto może być sprawcą kradzieży. W proceder zamieszani byli jego pracownicy.

Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat z Nowego Targu od grudnia ubiegłego roku zabierało paczki z taśmy sortującej bez skanowania i rejestracji w systemie. Pracownicy kradli paczki nadawane najczęściej ze znanych firm, co mogło świadczyć o dużej wartości przesyłki. Łącznie ukradli  towar  wart ponad 6 tys. złotych.

W piątek rano (28.02.2020 r.) zostali zatrzymani przez nowotarskich policjantów. Większość łupów została znaleziona podczas przeszukania w ich miejscu zamieszkania i odzyskana. Wśród skradzionych rzeczy były m.in. ubrania, okulary, smartfony i sprzęt AGD, a nawet mop do mycia podłóg. Zatrzymani jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży (art. 2781 kk), za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: małopolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię