62 zarzuty usłyszał mieszkaniec Częstochowy, który w Internecie oferował do sprzedaży rękawiczki nitrylowe. Towar cieszył się znacznym wzrostem sprzedaży, gdyż był trudno dostępnym artykułem w czasie pandemii COVID- 19. Po otrzymaniu zapłaty, 36-latek nie wywiązywał się z zawartych umów. Straty, jakie wyrządził to kwota prawie 10 tysięcy złotych. Został wyśledzony w sieci przez myszkowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z myszkowskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop oszusta działającego w Internecie. Mężczyzna proponował do sprzedaży trudno dostępne w czasie pandemii COVID-19 rękawiczki jednorazowe. Po otrzymaniu zapłaty nie wysyłał jednak towaru. Policjanci krok po kroku ustalili sposób jego działania, tożsamość mężczyzny oraz dotarli do pokrzywdzonych.

Jak wynika z materiałów sprawy, za oszustwami stał 36-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 62 zarzuty. Pokrzywdzeni to osoby z całej Polski. Straty jakie wyrządził to kwota prawie 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię