Za usiłowanie zabójstwa i znieważenie funkcjonariuszy policji odpowie 55-latek z gminy Jarczów. Mężczyzna podczas interwencji domowej, którą zgłosiła jego żona, przy użyciu siekiery napadł na funkcjonariusza. Natychmiastowa reakcja mundurowego doprowadziła do odparcia ataku i natychmiastowego obezwładnienia napastnika. 55-latek już został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie.

Mężczyzna został zatrzymany w środę w miejscu swojego zamieszkania po interwencji domowej. Policję wezwała jego żona z uwagi na jego agresywne zachowanie. Mężczyzna wszczął awanturę podczas której zabrał kluczyki do jej samochodu. 55-latek nie pozwolił korzystać żonie z pojazdu pomimo, że sam nie posiada uprawnień do kierowania.

Po przybyciu na miejsce policjantów, pobudzony 55-latek nie reagował na polecenia wydawane mu przez funkcjonariuszy. Nie zważając na nic, poszedł do pomieszczenia gospodarczego skąd zabrał siekierę. Następnie ruszył z nią na policjantów. Gwałtownym ruchem uniósł ją w kierunku mundurowego, grożąc jednocześnie pozbawieniem go życia. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza doprowadziła do odparcia ataku i natychmiastowego obezwładnienia napastnika.

Agresor usłyszał już prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa oraz znieważenia interweniujących policjantów. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim 55-letni mieszkaniec gminy Jarczów został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za czyn którego się dopuścił grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

  1. Atak siekierą na policjanta:”usiłowanie zabójstwa”,
    Atak siekierą na sąsiada: „narażenia na utratę zdrowia lub życia”
    Obronisz się: „Przekroczenie obrony koniecznej”

    Idź Pan w CH……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię