Niecodziennego odkrycia dokonał właściciel jednego z domów na terenie gminy Pozezdrze. Podczas prac remontowych poddasza między belkami stropowymi znalazł karabin. Jest to karabinek sportowy bocznego zapłonu z 1919 roku, czyli popularny „kbks”. Na taką broń wymagane jest pozwolenie, jego brak grozi karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Właściwą postawą wykazał się pewien mieszkaniec gminy Pozezdrze, który w czwartek (08.04.2021r.) poinformował policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie o odnalezieniu broni podczas prowadzonych prac remontowych. Funkcjonariusze, którzy znaleźli się we wskazanym domu potwierdzili ten fakt. Okazało się, że właściciel jednego z mieszkań rozpoczął remont poddasza i pomiędzy belkami stropowymi w glinie znalazł długą broń. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili rodzaj odnalezionej broni. Jest to znakomicie zakonserwowany karabin sportowy bocznego zapłonu Greco Flobert z 1919 roku. Zabezpieczona broń zostanie poddana teraz specjalistycznym badaniom w laboratorium KWP w Olsztyn, gdzie eksperci z zakresu balistyki sprawdzą, czy dana jednostka broni była kiedykolwiek używana.

Niewykluczone, że zabytkowy karabin w przyszłości trafi jako eksponat do muzeum. Na powyższą broń wymagane jest pozwolenie. Posiadanie jej bez pozwolenia może grozić karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię