Foto: archiwum

Czujność 54-latka pozwoliła na odzyskanie pieniędzy, które 80-latka wyrzuciła przez okno. Chwilę wcześniej kobieta rozmawiała przez telefon z oszustem, który działając pod legendą chciał przejąć oszczędności seniorki.

25 maja 2022 roku po godzinie 16:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o oszustwie, gdzie sprawca działając „pod legendą” wyłudził pieniądze od seniorki. Jak ustalili policjanci 80-letnia piotrkowianka tego dnia odebrała feralny telefon. Rozmówca wykorzystując sztuczki manipulacyjne nakłonił seniorkę do wyrzucenia pieniędzy przez okno. Kobieta działała zgodnie z zaleceniami oszusta i po chwili w reklamówce wyrzuciła oszczędności życia.

Na szczęście sąsiad seniorki, będąc w mieszkaniu usłyszał upadający za oknem przedmiot. 54-latek od razu wyjrzał przez okno. Widząc, że jakaś kobieta zabiera wyrzuconą reklamówkę z pieniędzmi zaczął krzyczeć. Wtedy spłoszona amatorka cudzego mienia uciekła z miejsca pozostawiając wyrzucone zawiniątko pod blokiem. Mężczyzna od razu zaalarmował policję. Mundurowi będący na miejscu zabezpieczyli pieniądze, które wróciły do właścicielki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię