Ekspresowe wyroki dla pseudokibiców po środowym meczu. Będą płacić i mają zakazy

0

Są już wyroki w sprawie dwóch pseudokibiców zatrzymanych po środowym meczu piłki nożnej. 19 i 28-latek przez dwa lata nie mają prawa wstępu na imprezy masowe. Ponadto, każdy z nich będzie musiał zapłacić grzywnę. Ze względu na fakt, iż przestępstwa miały związek z imprezą masową, rozprawa odbyła się w trybie przyspieszonym.

Do incydentu doszło w minioną środę, podczas odbywającego się meczu piłki nożnej pomiędzy KS GKS 1962 Jastrzębie SA a GKS Bełchatów. W trakcie sportowej imprezy, znajdujący się pod wpływem alkoholu 19-latek wszedł na teren stadionu pod wpływem alkoholu, pomimo, iż pracownik służby porządkowej odmówił mu wstępu na teren obiektu i na żądanie ochrony agresywny jastrzębianin nie chciał opuścić terenu stadionu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Decyzją sądu musi uiścić grzywnę w wysokości 4 tysięcy złotych oraz przez najbliższe 2 lata obowiązuje go zakaz wstępu na imprezy masowe oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez polskie kluby sportowe nawet poza granicami kraju.

Z kolei 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wtargnął na teren imprezy masowej nie okazując dokumentu tożsamości i unikając kontroli służby porządkowej. Mężczyzna został zlokalizowany na terenie stadionu dzięki monitoringowi i został zatrzymany przez jastrzębskich mundurowych. Postępowanie w sprawie kibica również odbyło się w trybie przyspieszonym, dlatego już w piątek zapadł wyrok w jego sprawie. Jastrzębianin musi uiścić grzywnę w wysokości tysiąca złotych oraz przez najbliższe 2 lata obowiązuje go zakaz wstępu na imprezy masowe.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię