W wyniku intensywnych działań kryminalnych z Żar, zatrzymany został 38-letni mężczyzna, u którego w mieszkaniu zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających oraz psychotropowych. Z zabezpieczonej substancji mogło powstać ponad 2600 porcji narkotyku oraz 112 sztuk tabletek ecstasy. Zatrzymany mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

W minionym tygodniu kryminalni z żarskiej komendy przeprowadzili skuteczną realizację poprzedzoną intensywną pracą operacyjną. Funkcjonariusze w mieszkaniu 38-letniego mieszkańca Żar ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Wśród nich była marihuana, metamfetamina, kokaina oraz ecstasy, które ukryte było w wiadrze. Podejrzany był zaskoczony obecnością policjantów i podczas prowadzonych czynności zachowywał się nerwowo. Mężczyzna próbował nawet oddalić się z miejsca, na co jednak nie pozwolili mu kryminalni. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych czynności śledczy ustalili, że handlował on także narkotykami i sprzedał je co najmniej pięć razy. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty posiadania znacznej ilości i handlu narkotykami. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz policji i zastosował wobec 38-latka trzymiesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Nielegalny „towar” nie trafi już na rynek. Z zabezpieczonych substancji mogło powstać ponad 2600 porcji narkotyku oraz 112 sztuk tabletek ecstasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię