Policjanci z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali wczoraj dwie młode kobiety. 23-latka i jej 26-letnia współtowarzyszka odpowiadać będą m.in. za rozbój z niebezpiecznym narzędziem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednym ze sklepów przy ul. Zana w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli atrapę broni oraz część gotówki skradzionej z marketu.

Dochodziła godz. 23:00 gdy do jednego z marketów przy ul. Zana w Lublinie weszła młoda kobieta. Nieznajoma rozejrzała się po sklepie, a kiedy upewniła się, że nie ma innych klientów wyszła na zewnątrz. Chwilę później drzwi sklepu otworzyły się ponownie. Tym razem do środka weszła zamaskowana kominiarką napastniczka. Wyjęła przedmiot imitujący broń palną i kierując go w stronę kasjerki zażądała wydania pieniędzy. Wystraszona pracownica przekazała gotówkę, która znajdował się w kasie. Zaraz potem sprawczyni wybiegła ze sklepu.

Informacja o napadzie przekazana została Policji. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, do działań zaangażowano patrole prewencyjne, operacyjne a także przewodnika z psem tropiącym. Policjanci ustalili rysopis kobiet, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli monitoring. Informacja o zdarzeniu zawierająca rysopis, a później wizerunek kobiet,  została przekazana patrolom w mieście. Dzięki temu wczoraj policjanci z Oddziału Prewencji, kiedy przy ul. Skłodowskiej zauważyli dwie młode kobiety nie mieli żadnych wątpliwości, że są one poszukiwane do sprawy rozboju.

To 23-letnia mieszkanka województwa lubelskiego i 26-latka z woj. zachodniopomorskiego. Podczas przeszukania pokoju, w którym kobiety zamieszkiwały policjanci odnaleźli kominiarkę, część zrabowanych pieniędzy oraz atrapę broni. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kilkanaście minut przed rozbojem na ul. Zana kobiety usiłowały w podobny sposób dokonać napadu na sklep przy ul. Szafirowej.

Dzisiaj z zatrzymanymi wykonywane będą dalsze czynności procesowe. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię