Przebywający od listopada 2015 r. w areszcie Krystian W. wczoraj został przesłuchany i usłyszał kolejne 8 zarzutów. Mężczyzna podejrzany jest łącznie o popełnienie 42 przestępstw, większość o charakterze seksualnym, na szkodę 27 pokrzywdzonych. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto kolejne 3 zarzuty usłyszał dzisiaj inny mężczyzna, wcześniej już związany ze sprawą Krystiana W. Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą i docierają do kolejnych osób pokrzywdzonych.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku nadal pracują nad bulwersującą sprawą dotyczącą przestępstw o charakterze seksualnym i pedofilskim, z którymi może mieć związek przebywający w areszcie Krystian W. Do tych czynów miało dochodzić na terenie województwa pomorskiego na przestrzeni kilku lat. W listopadzie 2015 roku Krystian W. został zatrzymany i osadzony w areszcie. Wtedy już funkcjonariusze zebrali bogaty materiał dowodowy, zabezpieczyli nośniki danych, przesłuchali wielu świadków.
W dalszym ciągu pracując nad tą sprawą funkcjonariusze wydziału kryminalnego i dochodzeniowo- śledczego gdańskiej komendy wojewódzkiej docierają do kolejnych pokrzywdzonych osób. Zebrany materiał dowodowy po dokładnej i wszechstronnej analizie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie kolejnych 8 zarzutów, w tym 6 o charakterze seksualnym. Dodatkowo 3 kolejne zarzuty usłyszał dzisiaj także inny mężczyzna, związany już wcześniej ze sprawą Krystiana W.

W toku postępowania, do chwili obecnej, zatrzymanemu Krystianowi W. łącznie zarzucono popełnienie 42 przestępstw na szkodę 27 osób pokrzywdzonych oraz na szkodę banku i Skarbu Państwa. Drugi z mężczyzn podejrzany jest łącznie o 5 przestępstw. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie, na wcześniejszym etapie po jednym zarzucie usłyszało trzech innych mężczyzn. Zarzuty dotyczyły podżegania pokrzywdzonych do składania fałszywych zeznań, podejmowania działań zmierzających do utrudniania postępowania oraz doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku do obcowania płciowego.

Źródło: pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię