Zatrzymaniem 2 mężczyzn skutkowały intensywne czynności funkcjonariuszy z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy miejskiej. W środę w ręce mundurowych wpadł 28-latek, który posiadał ponad 170 gramów suszu roślinnego, blisko 30 gramów zabronionych środków 3-CMC i 4-CMC oraz sadzonki konopi. Dzień później funkcjonariusze złożyli wizytę 39-latkowi, u którego zabezpieczonych zostało blisko 100 gramów kokainy i blisko 400 gramów marihuany.

W ostatnim czasie stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem narkotykowego procederu, wzięli pod lupę dwóch mieszkańców miasta. Kryminalni mieli informacje, że 28 i 39-latek mogą posiadać znaczne ilości zabronionych środków. W minioną środę policjanci złożyli wizytę młodszemu z mężczyzn. 28-latek, który miał już w przeszłości kłopoty z prawem, odwiedzinami mundurowych był bardzo zaskoczony. Ciężar kłopotów kielczanina rósł, wraz z każdymi kolejnymi porcjami substancji, które odnajdywali policjanci. Ostatecznie, w mieszkaniu 28-latka stróże prawa zabezpieczyli 172 gramy suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz 27 gramów proszku, który po przebadaniu okazał się mieszaniną substancji 3CMC i 4CMC. Mundurowi znaleźli też 11 sadzonek konopi, prawdopodobnie innych niż włókniste. Mężczyzna został zatrzymany.

Nazajutrz policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową przystąpili sprawdzania informacji o działalności 39-latka. Ten mężczyzna dopiero otworzył swoją kartotekę, ale jego „winy” także ważyły całkiem sporo. W pomieszczeniach zajmowanych przez kielczanina policjanci natrafili 97 gramów substancji, która jak wykazał wstępny test, była najprawdopodobniej kokainą. Funkcjonariusze zabezpieczyli u mężczyzny także pokaźne ilości suszu. Do laboratoryjnych badań trafiło łącznie 390 gramów tego narkotyku. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi im nawet 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię