Dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku uratował życie 58-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Policjant w trakcie obchodu zauważył mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej akcji dzielnicowego nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W piątek, 9 czerwca w trakcie obchodu i kontroli parku przy ulicy Miejskiej w Rybniku, dzielnicowy rybnickiej komendy zobaczył siedzącego pod drzewem mężczyznę, który rozmawiał przez telefon. W pewnym momencie policjant zauważył, że mężczyzna odrzucił telefon i zaczyna się dusić. Dzielnicowy natychmiast podbiegł do niego. Wtedy zauważył owinięty wokół jego szyi sznurek. Mężczyzna usiłował się powiesić.

Policjant natychmiast odciął sznurek, oswobodził desperata z pętli i udzielił mu pierwszej pomocy. Do przyjazdu karetki pogotowia dzielnicowy zadbał o jego bezpieczeństwo. 58-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego mężczyzna żyje.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Rybniku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię