Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wspólnie z dzielnicowym asp. Arturem Kiczuł z Komisariatu Policji Warszawa Ursus w trakcie służby zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Dzielnicowy z Ursusa wspólnie ze słuchaczami kursu podstawowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w trakcie patrolowania dzielnicy na ul. Regulskiej zauważył osobę, która na widok policyjnego radiowozu zaczęła biec w kierunku dworca kolejowego. Z uwagi na nienaturalne zachowanie oraz podejrzenie popełnienia czynu zabronionego Policjanci podjęli pościg pieszy. Po około 500 metrach post. Krzysztof Paliga dogonił mężczyznę i przy zastosowaniu chwytów obezwładniających uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Dzielnicowy w czasie pościgu zauważył jak nieletni z kieszeni spodenek odrzuca na trawę torebkę foliową. W trakcie czynności 16-latek oświadczył, że kilka godzin wcześniej kupił środki odurzające na własny użytek.

Nieletni został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Ursusie, gdzie po wykonaniu badań okazało się, że w odrzuconej torebce znajdowały się dwie porcje marihuany. 16-latek został przekazany policjantom z Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii Komendy na Ochocie, którzy wykonali z nim wszystkie czynności i przekazali materiały sprawy do sądu rodzinnego, który będzie teraz decydował o jego losie.

1 KOMENTARZ

  1. Oby ten zwyrodnialec dostał dożywocie albo krzesło elektryczne! 😉 Jak to jest wgl moźliwe by ktokolwiek w tym kraju był w stanie posiadać tak niebezpieczną truciznę?! Normalnie strach się bać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię