Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zlikwidowali dużą, polną uprawę konopi indyjskich. O nielegalnej plantacji, z której jej właściciel mógł uzyskać kilka kilogramów marihuany, powiadomił anonimowy mężczyzna.   

Wieczorem 9 sierpnia 2017  r. policjanci otrzymali zgłoszenie o kilkudziesięciu donicach z krzewami,  znajdujących się w zagajniku pomiędzy polami uprawnymi na terenie jednej z miejscowości gminy. We wskazane miejsce  natychmiast pojechali policjanci, którzy wśród zarośli odnaleźli  71  donic, w których rosło ponad 100 krzaków konopi indyjskich, dorastających do 70 cm wysokości . Wszystkie rośliny zostały zabezpieczone, natomiast aktualnie trwają poszukiwania osoby, która zajmowała się ich uprawą.

Funkcjonariusze oszacowali, że z takiej liczby krzewów plantator mógł zebrać marihuanę, która mogłaby posłużyć do sporządzenia co najmniej 2,5 tysiąca działek dealerskich o szacowanej wartości 70 tys. zł. Dzięki właściwej reakcji obywatela uprawa  została zlikwidowana,  zanim właściciel wprowadził narkotyk do obrotu.

Za uprawę konopi indyjskich grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię