Policjanci zatrzymali 35-latka, który wysyłał smsy o dwuznacznej treści do 12-letniego chłopca. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu policji w Józefowie zgłosiła się zaniepokojona matka 12-letniego chłopca. Kobieta zawiadomiła, że gdy była w pracy, to otrzymała telefon od syna, który w domu miał lekcje online. Chłopiec powiedział jej, że nieznany mężczyzna przysyła mu krępujące smsy i namawia do czynności seksualnej. 12-latek przekazał nieznajomemu ile ma lat. Kiedy ona dzwoniła pod ten numer, nikt nie odbierał.

Śledczy z komisariatu policji w Józefowie przyjął od kobiety stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Następnie czynności podjęli otwoccy kryminalni, którzy namierzyli mężczyznę. W miniony wtorek policjanci udali się do ustalonego wcześniej miejsca zamieszkania 35-latka w województwie wielkopolskim. Tam mężczyzna został zatrzymany, po czym trafił do policyjnej celi.

Następnego dnia 35-latkowi został przedstawiony zarzut składania małoletniemu propozycji obcowania płciowego za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania się z 12-latkiem. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje do rodziców, by rozmawiali, kontrolowali i stale czuwali nad bezpieczeństwem swoich dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię