Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 67-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i nielegalną uprawę konopi indyjskich. Na terenie uprawianego przez mężczyznę ogródka działkowego policjanci znaleźli donicę z krzakami marihuany i zakopaną foliową reklamówkę, w której były prawie 2 kilogramy amfetaminy. We wtorek 67-latek usłyszał zarzuty za niezgodną z prawem uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej, który może stanowić nawet do 4850 porcji handlowych narkotyku. Za te przestępstwa sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, zatrzymali 67-letniego mieszkańca gminy Miłoradz podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i nielegalną uprawę marihuany. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania jego posesji, na terenie ogródka znaleźli donicę z 2 krzakami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz zakopaną w „kącie” działki reklamówkę, w której znajdował się biały proszek. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Badanie w laboratorium kryminalistycznym wykazało, że zabezpieczona substancja to prawie 2 kilogramy amfetaminy. Z takiej ilości substancji psychotropowej można wytworzyć nawet do 4850 porcji handlowych narkotyku o czarnorynkowej wartości 97 tys. złotych. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty. Prokurator nałożył na 67-latka policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. złotych. Za nielegalną uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara do lat 10 więzienia.

1 KOMENTARZ

  1. Podłe gnidy… Co do amfy bóg wie po co mu to może po prostu znalazł i zakopał bo nie wiedział co zrobić ale co do konopii to pewnie się tym leczył przeciez każdy wie że konopia zapobiega demencji i potrafi bardzo pomóc w starszym wieku… Ale nie, zamknąć na 10 lat dziadka żeby ostatnie dni życia spędził w piekle ha tfu na ten rząd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię