Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali dwóch obywateli Niemiec, którzy posiadali znaczne ilości środków odurzających. 24- i 28-latek przechowywali narkotyki w wynajmowanym mieszkaniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ramach rozpoznania przestępczości narkotykowej policjanci Wydziału Kryminalnego świnoujskiej komendy ustalili, że przebywający na terenie Świnoujścia dwaj obywatele Niemiec są w posiadaniu dużych ilości środków odurzających. Mundurowi szybko ustalili dokładny adres wynajmowanego przez nich mieszkania. Po wejściu do lokalu jeden z podejrzewanych na widok mundurowych próbował uciekać, jednak został szybko zatrzymany.

Po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanych przez 24- i 28-latka stróże prawa znaleźli plastikowe pojemniki i worki z suszem roślinnym oraz wagi elektroniczne służące do ważenia narkotyków. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczony materiał to marihuana.

W związku z popełnieniem przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii obaj obywatele Niemiec zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań.
Po zebraniu pełnej dokumentacji w tej sprawie stróże prawa doprowadzili w poniedziałek obu mężczyzn do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków narkotycznych.

Ich sprawą zajmie się teraz świnoujski sąd, który zdecyduje o wysokości kary.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami 24- i 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: zachodniopomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię