Policjanci z Ursynowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy jednym z mężczyzn i w piwnicy należącej do drugiego z nich policjanci znaleźli marihuanę, tabletki extazy, wagę oraz tzw. dilerki. Za to przestępstwo Patrykowi B. i Piotrowi K. zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 19-letniego Patryka B. i jego rówieśnika Piotra K. te efekt trafnego rozpoznania operacyjnego oraz dokładnie zaplanowanej i zrealizowanej akcji policjantów z ursynowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Na ulicy Stryjeńskich policjanci podjęli obserwację pobliskiego garażu oraz piwnicy w jednym z bloków. Około 20:30 zauważyli mężczyznę, który kilkakrotnie wychodził z garażu, wracał do niego i skręcał w korytarz prowadzący do piwnicy.

Policjanci zauważyli, że mężczyzna ukrywa coś pod kurtką. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Okazało się, że Patryk B. miał przy sobie paczkę ze 156 gramami marihuany. Jakby tego było mało w piwnicy, do której wszedł mężczyzna, policjanci znaleźli jeszcze 47 tabletek extazy, kolejne 11 gramów marihuany, foliowe woreczki z zapięciem strunowym, tzw. dilerki oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków.

Podczas interwencji do piwnicy przyszedł Piotr K. Szybko wyszło na jaw, że pomieszczenie to należy do niego, a Patryk B. pomagał mu w „przerzucie” i porcjowaniu środków odurzających.

Policjanci zatrzymali 19-latków, a mokotowska prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie postawiła mężczyznom zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo Patrykowi B. i Piotrowi K. może teraz grozić nawet 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię