Policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie zatrzymali dwóch podejrzanych o pobicie 17-latka. Sprawcy również grozili małoletniemu, trzymając w ręku skradziony tasak, że odetną mu nim głowę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek śledczych i prokuratury zastosował wobec napastników tymczasowy areszt. Czynności w sprawie nadal trwają.

Do zdarzenia doszło 8 września 2021 roku. Na numer alarmowy wpłynęła informacja o pobiciu, w związku z czym na miejsce dyżurny z Józefowa natychmiast skierował patrol. Jak wstępnie udało się ustalić policjantom, dwaj mężczyźni, którzy szli ulicą, bez powodu zaatakowali 17-latka, który spotkał się na jednej z ulic w Józefowie z koleżankami. Ponadto trzymając w ręku tasak, grozili nieletniemu, że odetną mu nim głowę. Przerażony 17-latek proponował napastnikom swój telefon i pieniądze, aby tylko zostawili jego i jego koleżanki w spokoju, ale mimo tego został dotkliwie przez nich pobity.

Sprawcy uciekli przed przyjazdem policji i karetki pogotowia. Pokrzywdzony 17-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a funkcjonariusze prewencji, którzy po zebranych informacjach wstępnie wytypowali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem, chwilę później sprawdzali już miasto, szukając napastników.

W dalsze działania włączyli się śledczy z Józefowa. Policjanci na podstawie własnych ustaleń oraz na wskutek zakrojonych na szeroką skalę działań już następnego dnia zatrzymali pierwszego podejrzewanego o udział w pobiciu 25-latka. Intensywnie wykonywane czynności doprowadziły również do zatrzymania w miejscu zamieszkania 39-latka, drugiego podejrzewanego w sprawie. Obaj zatrzymani trafili do cel na komendzie.

25 i 39-latek zostali doprowadzeni na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia 17-latka, gróźb karalnych oraz kradzieży stalowego tasaka o wartości 600 złotych. Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek śledczych i prokuratury zastosował wobec obydwóch podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O ich dalszym losie zadecydują dalsze czynności postępowania, które pozwolą ustalić wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię