Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem znacznych ilości narkotyków. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono pół kilograma różnych substancji, w tym amfetaminę, marihuanę, mefedron i MDMA, a także dwie doniczki z roślinami konopnymi.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, działając na podstawie zgromadzonych informacji, zatrzymali 36-latka powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców, który miał przy sobie amfetaminę. Zatrzymanie nastąpiło na ulicach gdańskiego Chełmu.

Po ustaleniu, że 36-latek może przechowywać więcej narkotyków w swojej piwnicy, policjanci udali się na miejsce. Tam natknęli się na kolejnego mężczyznę, którego obecność w piwnicy budziła podejrzenia. Podczas kontroli osobistej, funkcjonariusze znaleźli również przy nim środki odurzające.

Policjanci podczas przeszukania piwnicy znaleźli i zabezpieczyli prawie pół kilograma różnych substancji, w tym amfetaminę, mefedron, marihuanę i tabletki MDMA. Dodatkowo zabezpieczono dwie doniczki z roślinami konopnymi, dwie wagi elektroniczne, 500 sztuk woreczków strunowych oraz 3 dokumenty – dwa prawa jazdy i dowód osobisty – nie należące do zatrzymanych przez policjantów mężczyzn. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli blisko 2 tys. zł od 36-latka.

Wobec 36-latka, w związku z usłyszanym zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Natomiast 22-latek usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków kara wynosi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię