Kryminalni z Gdyni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o molestowanie 14–letniej dziewczynki. Zatrzymani – obywatele Algierii usłyszeli zarzuty dopuszczenia się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej. Dziś sąd podejmie decyzję o ich dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem dyżurny komendy miejskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od mieszkanki Gdyni, że jej 14–letnia córka przebywając w okolicy boiska mieszczącego się nieopodal jej miejsca zamieszkania była molestowana przez dwóch nieznanych mężczyzn.

Do zgłaszającej niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze, którzy ustalili szczegóły zgłaszanego zdarzenia oraz przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci ustalili świadków zdarzenia i na podstawie uzyskanych od nich informacji ustalili rysopisy sprawców.

Szereg działań, a w tym działań operacyjnych wykonanych przez policjantów z Gdyni Śródmieścia doprowadziły do zatrzymania osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa już następnego dnia. Prokuratura Rejonowa w Gdyni wczoraj przedstawiła zatrzymanym – obywatelom Algierii zarzuty dopuszczenia się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd podejmie decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię