Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących koparką i walcem. Mężczyźni mieli w swoim organizmie 1,62 i 0,76 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia. Kierujący walcem odpowie dodatkowo za spowodowanie kolizji, w wyniku której uszkodzeniu uległa skoda i bmw.

Do pierwszego zatrzymania doszło przed marketem przy Alei Wojciecha Korfantego. Policjanci zabrzańskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w którym kierujący walcem doprowadził do kolizji ze skodą i bmw. Podczas policyjnych czynności okazało się, że 62-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,76 promila alkoholu w organizmie.

Drugiego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z II komisariatu. Jadąc radiowozem mundurowi zauważyli na ulicy Bytomskiej koparkę, która jechała „wężykiem”. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli, podczas której potwierdzono, że 42-latek prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał 1,62 promila. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy kat. A, B i C. Teraz mężczyźni odwiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Dodatkowo kierujący walcem odpowie za spowodowanie kolizji. Będzie musiał również pokryć koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię