archiwum

W poniedziałek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mazda. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada 10 sądowych zakazów kierowania pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podczas służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki mazda. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada 10 czynnych sądowych zakazów kierowania pojazdami.

Przypominamy, że sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, np. prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Gdy osoba pomimo zakazu będzie kierować pojazdem to popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię