Dzielnicowi z wołowskiej komendy policji zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który znęcał się nad rodziną. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na skierowanie przez prokuraturę wniosku o tymczasowe aresztowanie do Sądu Rejonowego w Wołowie. Sąd przychylił się do wniosku, wobec czego podejrzany spędzi najbliższe miesiące w areszcie. O jego dalszym losie będzie decydował sąd, a za znęcanie się nad członkami rodziny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję dotyczącą przemocy w rodzinie. Jak okazało się na miejscu, 26-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego stosował wobec członków swojej rodziny przemoc fizyczną i psychiczną. Groził im m.in. pozbawieniem życia oraz dusił. Policjanci na miejscu wszczęli procedurę „Niebieskie Karty” oraz podjęli czynności zmierzające do zatrzymania osoby stosującej przemoc, która oddaliła się przez przybyciem patrolu.

Mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania dopiero następnego dnia, lecz czekali tam już na niego dzielnicowi. Zatrzymany sprawca przemocy nie był zdziwiony. Nie była to dla niego też nowa sytuacja, gdyż niedawno usłyszał już wyrok za znęcanie się nad członkami rodziny.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na skierowanie przez prokuraturę wniosku o tymczasowe aresztowanie do Sądu Rejonowego w Wołowie, który przychylił się do wniosku. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wskazując na duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa oraz możliwość popełnienia nowego ciężkiego przestępstwa przez podejrzanego.

26-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie oczekując na decyzje o jego dalszym losie. Za popełnienie przestępstwa znęcania grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię