Policjanci z powiatu wałbrzyskiego w wyniku niezwłocznie podjętych, skutecznych działań operacyjnych już w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Sprawca szklaną butelką uderzył w głowę poszkodowanego, a następnie przy użyciu maczety groził mu pozbawieniem życia. Zatrzymany od razu trafił prosto do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zdarzenie miało miejsce 21 lutego br. na ulicy Wyspiańskiego w Boguszowie-Gorcach. 42-latek około godziny 13.00 wychodził z zakupami ze sklepu, nie spodziewając się zupełnie sytuacji, która wydarzyła się chwilę później. Nieznany mu mężczyzna najpierw butelką uderzył go w głowę, a następnie wymachując maczetą zagroził, że go zabije. 42-latkowi udało się jednak uciec.

Poszkodowany dopiero następnego dnia rano w Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach złożył zawiadomienie o tym przestępstwie. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy.

Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym 21-letni przestępca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na terenie miasta. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli maczetę.

21-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Okazało się, że nie było to jego pierwsze tego typu przestępstwo. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię