Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 26-latka podejrzanego o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Na jego konto trafiły ponad 22 miliony złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wykonują czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Jak wynika z ustaleń w sprawie, zatrzymany 26-latek przyjął zagraniczny przelew na kwotę ponad 5,5 miliona dolarów. Pranie pieniędzy jest poważnym przestępstwem przeciwko prawidłowemu funkcjonowaniu obrotu gospodarczego, polega na  wprowadzeniu do legalnego obrotu pieniędzy lub innych wartości majątkowych uzyskanych z nielegalnych źródeł bądź służących do finansowania nielegalnej działalności. W większości przypadków dotyczy to przestępczości narkotykowej, terroryzmu lub innych zorganizowanych działań karalnych.

Mężczyzna usłyszał zarzut prania pieniędzy i na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię