Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 59-letniemu mieszkańcowi Żor, którego wczoraj zatrzymali policjanci z Brodnicy. Mężczyzna, przekroczył dozwoloną prędkość o 16 km/h, po czym wręczył funkcjonariuszom 50 złotych łapówki.

Wczoraj (23.09.20) policjanci ruchu drogowego brodnickiej komendy, pełniąc służbę na terenie powiatu, w miejscowości Małki, kontrolowali predkość przemieszczających się tam pojazdów. Około 12.30  funkcjonariusze namierzyli  mercedesa, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 16 km/h.  Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i poinformowali sprawcę o popełnionym wykroczeniu. Mundurowi zaproponowali 59-latkowi mandat karny w wysokości 50 złotych i 2 punkty karne, jak również poinformowali o prawie odmowy przyjęcia mandatu.

Wtedy mieszkaniec Żor wyjął z portfela 50 złotych i wręczył policjantowi wraz z dokumentami do kontroli. W związku z tym, że mężczyzna popełnił przestępstwo został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy. Pojazd mężczyzny został przekazany pasażerce. Za popełnione przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej 59-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kujawsko-pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię