Szybka i sprawna reakcja policjantów z opoczyńskiej komendy, doprowadziła do zatrzymania kilkanaście minut od zgłoszenia 21-letniego opocznianina podejrzanego o rozbój na 13-letnim chłopcu. Sprawca usłyszał zarzuty. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły sądowi na zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 17 marca 2021 roku ok. godz. 20.00 na ulicy Żeromskiego w Opocznie. Policjanci, którzy od chwili zgłoszenia pracowali nad sprawą ustalili, że dziecko w tym czasie poszło do pobliskiego sklepu spożywczego na drobne zakupy. Idąc ulicą, od tyłu podszedł do niego 21-latek, popchnął chłopca, zaczął go przyduszać, przytrzymywać ręką. W konsekwencji chłopiec upadł na chodnik. Napastnik wykorzystał bezbronność dziecka, zabrał mu z kieszeni telefon komórkowy oraz 10 złotych i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Chłopcu w powrocie do domu pomógł przechodzień. Mama chłopca o zdarzeniu powiadomiła opoczyńskich policjantów. Mundurowi niezwłocznie ruszyli na poszukiwania sprawcy, a kolejni zadysponowani policjanci zabezpieczali wszelkie możliwe dowody w tej sprawie. Szybka reakcja mundurowych i determinacja w ustaleniu sprawcy przyniosła efekty.

Już kilkanaście minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali 21-letniego opocznianina. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię