Foto: archiwum

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozi kobiecie i mężczyźnie, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem. Ich łupem padło 130 tysięcy złotych. Kobieta , zanim dopuściła się tego przestępstwa dorobiła klucz do mieszkania siostry i w dnu, kiedy wiedziała , że nikogo nie ma w mieszkaniu wraz ze swoim kolegą okradła ją. Ponadto odpowie ona za posiadanie narkotyków. Podczas zatrzymania posiadała przy sobie amfetaminę, z której można uzyskać blisko 60 porcji handlowych. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 31-letnią kobietę oraz 39-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są o  kradzież z włamaniem. Dodatkowo kobieta odpowie za posiadanie narkotyków.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 16 października br. w Jeleniej Górze.
31-latka dwa dni wcześniej przyjechała z Lubina w odwiedziny do siostry. Wykorzystała chwilową jej nieuwagę i zabrała klucze od mieszkania, które następnie dorobiła. Wyjechała
i wróciła za dwa dni ze swoim kolegą, gdyż wiedziała, że tego dnia nikogo nie będzie w mieszkaniu siostry. Kobieta wiedziała, że siostra ma w mieszkaniu gotówkę, wykorzystała dorobione klucze i wraz ze swoim kolegą okradli pokrzywdzoną. Po czym wrócili do Lubina.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży powiadomiła Policję. O to przestępstwo podejrzewała swoją siostrę. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie , wkrótce potwierdzili  podejrzenia pokrzywdzonej. Ustalili również, że w przestępstwie tym brał udział również jej 39-letni kolega. Para podejrzewana o ten czyn na prośbę jeleniogórskich policjantów została zatrzymana w Lubinie. Policjanci ustalili również, że
31-latka skradzioną gotówkę ukryła w mieszkaniu  innego znajomego. Tam też zabezpieczyli blisko 75 tysięcy złotych. W trakcie zatrzymania okazało się, że kobieta posiadała przy sobie narkotyki. Z zabezpieczonej amfetaminy można uzyskać blisko 60 porcji handlowych.

Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, między innymi co zatrzymani zrobili z pozostałą gotówką. Teraz za kradzież z włamaniem grozić mi może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Jelenia Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię