Policjanci z Ustronia zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o pobicie i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą niepełnosprawną fizycznie. Będący pod wpływem alkoholu napastnicy najpierw przewrócili siedzącego na wózku inwalidzkim 60-latka, a następnie kopali po całym ciele. Decyzją cieszyńskiego sądu, sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do tego zdarzenia doszło na początku czerwca na terenie Ustronia. Policjanci zostali powiadomieni o tym, że na podwórku jednej z posesji został pobity niepełnosprawny mężczyzna. Jak wynikało ze zgłoszenia trzech mężczyzn przewróciło siedzącego na wózku inwalidzkim 60-latka, a następne kopali go po całym ciele.

Pokrzywdzony zrelacjonował mundurowym, że sprawcy najpierw przewrócili go, a później kopali i nie pozwolili wejść z powrotem na wózek. Stróże prawa ustalili świadków i rysopis trzech podejrzanych osób. W ciągu kilkudziesięciu minut poszukiwań, niedaleko centrum miasta policjanci namierzyli sprawców. Byli to dwaj mieszkańcy Cieszyna w wieku 34 i 46 lat oraz 33-letni mieszkaniec Sadowic. Mężczyźni w trakcie zatrzymania stawiali opór, ale szybko zostali obezwładnieni przez policjantów. Byli nietrzeźwi. Każdy miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do policyjnej celi, natomiast po wytrzeźwieniu usłyszeli prokuratorskie zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, narażenia na ciężkie uszkodzenie ciała oraz znęcania się nad osobą nieporadną fizycznie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek śledczych i prokuratora, cieszyński sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzą cieszyńscy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Sprawcy mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię