archiwum

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Brzegu tymczasowo aresztowany został kierujący samochodem, który w dniu 4 lipca br. potrącił śmiertelnie pieszego na ulicy Chocimskiej w Brzegu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Brzegu tymczasowo aresztowany został kierujący samochodem, który w dniu 4 lipca br. potrącił śmiertelnie pieszego na ulicy Chocimskiej w Brzegu.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 4.30. Wówczas to Mariusz Sz., 56-letni mieszkaniec Brzegu, realizując formę lekkomyślnej zabawy, położył się na przejściu dla pieszych na ulicy Chocimskiej w Brzegu, stanowiącej drogę krajową nr 36. Z uzyskanych relacji wynika, że chwilę wcześniej kilku kierowców zmuszonych było do gwałtownego hamowania przed szukającym wrażeń mężczyzną. Jednakże kolejne powtórzenie bezmyślnej rozrywki skończyło się tragicznie. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód marki Opel Corsa. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się po najechaniu na pokrzywdzonego i oddalił się z miejsca zdarzenia. Zainicjowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu działania doprowadziły do błyskawicznego ustalenia kierującego. Okazał się nim być 32-letni obywatel Ukrainy Artem B. Godzinę po zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany na jednej ze stacji paliw w Brzegu, jak się okazało był wówczas nietrzeźwy (badanie wykazało 0,46 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Poruszał się wówczas samochodem, który brał udział w wypadku.

Artem B. usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Uznano bowiem, że kierujący Oplem nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych a nadto był w stanie nietrzeźwości, wskutek czego potrącił pieszego (skądinąd zachowującego się w sposób dalece lekkomyślny). Nadto odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie bezpośrednio poprzedzającym zatrzymanie. Artem B. potwierdził fakt kierowania samochodem w krytycznym momencie, wyjaśnił zarazem, że nie miał świadomości potrącenia pieszego. Wyjaśnienia podejrzanego oceniono jako wyraz realizacji prawa do obrony.

Na wniosek prokuratora w dniu 6 lipca br. Sąd Rejonowy w Brzegu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Artemowi B. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię