Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zatrzymali wczoraj 35-latka i 23-latka, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania wynajmowanego przez nich mieszkania policjanci znaleźli narkotyki w ilości ponad 74 gramów. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina i marihuana. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego buskiej komendy postanowili sprawdzić swoje podejrzenia dotyczące posiadania zabronionych substancji przez dwóch mężczyzn, 35-latka i 23-latka wynajmujących mieszkanie na terenie  Buska-Zdroju. Tam szybko potwierdzili swoje podejrzenia. Już chwilę po wejściu, w jednej z szafek policjanci znaleźli skrystalizowaną substancję, fiolkę z zawartością  biegłego proszku, wagę elektroniczną oraz zawiniątko z suszem roślinnym. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli u mężczyzn ponad 74 gramy narkotyków. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to amfetamina o wadze około 72 gramów oraz 2 gramy marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymali i  przesłuchani. Teraz zabezpieczone substancje trafią do policyjnego laboratorium, gdzie poddane zostaną szczegółowym badaniom.

Przypominamy, iż za przestępstwo posiadania środków odurzających ustawodawca przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ich ilości, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię