Łowiccy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przejęli ponad 22 kilogramy narkotyków. Zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzewanych o posiadanie i handel narkotykami. Wśród zabezpieczonych substancji były marihuana, amfetamina, metamfetamina. Sąd wobec dwóch mężczyzn zastosował tymczasowy areszt.

Łowiccy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w trakcie realizacji czynności służbowych związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o grupie osób, która handlowała narkotykami na terenie Łowicza i  miejscowości ościennych. Z ustaleń mundurowych wynikało, że w lesie w okolicach Bobrownik znajduje się miejsce produkcji narkotyków. Skrupulatne działania policjantów doprowadziły do ujawnienia dwóch plastikowych beczek wkopanych w ziemię, w których znajdowały się narkotyki. Wśród zabezpieczonych substancji były marihuana, amfetamina, metafetamina. Na terenie tego lasu 21 czerwca 2022 roku kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę i 25-latkę z powiatu łowickiego.

Podczas przeszukania w mieszkaniu 31-latka policjanci ujawnili ponad 800 gramów amfetaminy i wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 22 kilogramy narkotyków. Już następnego dnia, 22 czerwca 2022 roku na terenie Kutna policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami. To 33 i 34latek z Łowicza. Funkcjonariusze podczas przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni, zabezpieczyli blisko 80 tysięcy złotych w gotówce i kilka kart SIM należących do 33-latka. Po wykonaniu czynności procesowych kobieta oraz 34-latek zostali zwolnieni. Natomiast wobec 31 i 33-latka na wniosek prokuratora sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 31-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku 33-latka, który działał w warunkach recydywy kara może zostać zaostrzona do 15 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię